Zebranie organizatorów

W ostatni piątek Śrem gościł organizatorów Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2020

W sympatycznej atmosferze zawarliśmy porozumienie ze wstępnymi założeniami dotyczącymi pewnych istotnych zmian regulaminowych w cyklu.

Otóż planujemy zmianę zasad ustalania grup startowych. Dalej będą to grupy do 12 osób startujące co ok. 3 min. Składy będą ustalane przez Organizatora na podstawie wcześniejszych wyników danego uczestnika. Składy grup na pierwszym maratonie w sezonie 2020 będą pochodną wyników osiągniętych w klasyfikacji końcowej pucharu za rok 2019. W następnych maratonach uwzględnione zostaną wyniki bieżące. Nad szczegółami jeszcze musimy nieco popracować głównie z naszymi informatykami prowadzącymi Ranking.

Zmiana ta spowoduje przede wszystkim bardziej wyrównane pod względem poziomu składy grup. Nadal nie będziemy ustalać składów na podstawie „koncertu życzeń” – jedyne kryterium to wcześniejsze wyniki.

 

Wstępnie też zadeklarowaliśmy terminy poszczególnych maratonów. Od razu też powiem, że lista maratonów może ulec znaczącej zmianie ponieważ ponownie chcielibyśmy mieć w cyklu z maratony z Pomorza. Być morze już w grudniu coś więcej na ten temat będzie można napisać.

7 grudnia planujemy kolejne robocze spotkanie tym razem w Wolsztynie.

Wstępny kalendarz maratonów wygląda następująco:

18 kwietnia    – Śrem;

9 maja             – Wolsztyn;

30 maja           – Koźmin Wlkp.;

7 czerwca       – Łask;

21 czerwca     – Pabianice;

25 lipca           – Zieleniec;

29 sierpnia     – Choszczno;

(prawdopodobnie 6 września – Zduńska Wola)