Supermaratony – sezon 2023

Serdecznie zapraszamy na XI Supermaraton Jastrzębi Łaskich – memoriał Wojciecha Bąka.

Jak zwykle odbędzie się w pierwszą niedzielę czerwca tj. 4.06.2023 r.

Oczywiście wszystkie istotne szczegóły można znaleźć w Komunikacie technicznym (KLIK), ale pozwolę sobie zwrócić uwagę na istotne zmiany.

Kryzys finansowy jaki dotyka przede wszystkim imprezy o charakterze rozrywkowym powoduje wprowadzenie pewnych uproszczeń i ograniczeń mających istotny wpływ na koszty naszego maratonu. Po pierwsze, ograniczamy liczbę dystansów do dwóch: MINI (72 km) i MEGA (144 km) oraz dystansu RODZINNO-TOWARZYSKIEGO (18km) poza klasyfikacją pucharową.

Po drugie na dystansie MEGA prowadzona będzie pełna klasyfikacja tylko dla Panów i tylko na rowerach szosowych. Panowie którzy mimo wszystko wystartują na rowerze innym niż szosowy też zostaną sklasyfikowani razem z „szosowcami”. Panie które wystartują na dystansie MEGA sklasyfikowane zostaną również jak dla rowerów szosowych oraz tylko w kategorii Open.

Statystyki z ostatnich maratonów wyraźnie pokazują, że zarówno Panowie na rowerach innych jak i Panie – na dystansie MEGA to zaledwie po kilka (mniej niż 10) osób. Wszystkich zawiedzionych bardzo przepraszamy. Być może wrócimy do pełniejszej klasyfikacji w lepszej przyszłości😊

Na dystansie MINI wszystko bez zmian – pełne klasyfikacje jak dotychczas.

Postaramy się, aby nie zabrakło posiłków i nagród. Będą medale okolicznościowe i zamówimy koszulki… Pogoda jak zwykle w Łasku też będzie odpowiednia.

Zapisy na XI Supermaraton Jastrzębi Łaskich są już możliwe – odpowiednie linki na stronie www.jastrzebie.lask.com.pl


Zapraszamy do odwiedzenia strony agk.kozminwlkp.pl i udziału w maratonie w Koźminie Wielkopolskim gdzie możemy się spotkać tydzień wcześniej (28.05.) Serdecznie zapraszamy również do Choszczna gdzie 2 września odbędzie się trzeci maraton w naszym mini cyklu.

Wszystkich którzy wystartują minimum w dwóch z wymienionych imprez i uzyskają w swojej kategorii najlepszy wynik zamierzamy uhonorować specjalnymi wyróżnieniami.

Nasze regulaminy – komunikaty techniczne są w części dotyczącej dystansów i kategorii zbieżne.

Serdecznie zapraszamy na jak zwykle fajną zabawę kolarską.